3 Temmuz 2009 Cuma

Amon Amarth1992 yılında Stockholm'un bir banliyosu olan Tumba'da kurulan Amon Amarth, o günden bugüne Avrupa'nın sayılı metal grupları arasında yerini aldı.

Amon Amarth'ı aynı türde müzik yapan diğer gruplardan ayıran en belirgin özellikler arasında akılda kalıcı melodiler ve epik şarkı sözlerinin yanısıra şarkılarında Viking mitolojisinden bolca yararlanmaları sayılabilir.

İlk dönem demo kayıtlarının ardından ilk çıkışını "Sorrow Throughout The Nine Worlds" albumuyle yaptı. Daha sonra unlu plak şirketi Metal Blade ile anlaşma imzalayan grup "Once Sent From The Golden Hall" albumunu yayinladi. Ayni yil davulcu Martin Lopez'in Opeth'e katılmak üzere gruptan ayrılmasıyla yerini Fredrik Andersson aldı. Bu da kadrodaki son değişiklik oldu.

Daha sonra Amon Amarth sırasıyla 1999 ve 2001 yıllarında "The Avenger" ve "The Crusher" albümlerini yayınladı. Aynı dönemde yoğun bir turne programına giren grup 2002 yılında tekrar studyoya girerek 'Versus The World' albümünü piyasaya çıkardı. Bu albümden hemen sonra 3 Amerika ve 1 Avrupa turnesine çıkan Amon Amarth'ın canlı performansı metal camiasinda adından söz ettirmeye başladı. Yoğun turne programı sonunda Amon Amarth'ın o güne kadar listelerde en üst sıraya yükselen albümü 'Fate of Norns' yayınlandı. Bu albümün arkasından grup gittikçe yukselen bir populariteye sahip oldu,aynı yıl içerisinde yayınlanan ve fanlarına bir teşekkür niteliğindeki DVD çalışmaları "Wrath of The Norseman" grubun sıkça sözü edilen canlı performanslarının en önemli detaylarını içermektedir.
2006 Ocak ayında grup bir sonraki albümleri 'With Oden On Our Side' üzerinde çalışmaya basladı.aynı yıl içerisinde yayınlanan bu albüm Amon Amarrth'ın en güclü ve çok satan albümü oldu.

Ve nihayet Vikingler 2 yıllık yoğun tur döneminden sonra 2008 ilkbaharında yeni albümlerinin kayıdı için tekrar stüdyoya girdiler. 2008 eylül ayının sonunda yayınlanan "Twilight of The Thunder God" grubun yukselen popularitesinin son adımı oldu.

Bu albüm sonrası efsane turlar arasında yerini çoktan almış olan Slayer önderliğindeki "Unholly Alliance Tour "un 2008 ayağında kendilerine yer bulan grup bu turnenin ardından 19 Temmuz Pazar gunu bir kez daha turk fanlarıyla buluşmak için Türkiye'de olacak.

http://www.amonamarth.com
http://www.myspace.com/amonamarth

Kreator
Ekstrem metalin öncülerinden sayılan ve yatattıkları sound ile özellikle Thrash müzik areanAsında kendilerine farklı bir yer bulan Alman Thrash metlinin öncülerinden KREATOR Uni-Rock 2009 kapsamında 18 Temmuz akşamı birkez daha Türk fanları ile buluşuyor .
1985 te çıkan albümleri Endless Pain ile başlayan ve 2009 yılında çıkardıkları ve çıktığı günden beri metal müzik listelerinin zirvesinde kalan ve Kreator fanları arasında en iyi albümlerinden biri olarak yerini alan HORDES OF CHAOS la devam eden 25 yıllık thrash metal yolculuğu tüm hızı ve heycanı ile devam ediyor .

Grup çıkarttğı albümler , yarattığı farklı thrash soundu ve etkileyici ahne performanları ile metal sahnesinin en büyük gruplarından biri olduğunu defalarca ispatlamıştır ve bunu Türk fanları ile birkez daha paylaşmak için 17 Temmuz akşamı UNI-ROCK 2009 sahnesinde yerini alacak .

KREATOR

Miland "Mille" Petrozza : Gitar, Vokal
Sami Yli-Sirniö : Gitar
Christian Giesler : Bass
Jürgen "Ventor" Reil : Davul

http://www.myspace.com/officialkreator
http://www.kreator-terrorzone.de

Arch Enemy

Isvec metalinin dev grubu ARCH ENEMY, 17 TEMMUZ CUMA GUNU UNIROCK FESTIVAL`DE !!!

UNIROCK FESTIVAL bu yil, Avrupa death metal sahnesinde cigir acan ve Blue Jean Headbang tarafindan `2008 yilinin en iyi grubu` secilen ARCH ENEMY`yi agirlamaya hazirlaniyor.

ARCH ENEMY, 1996 yilinda Carcass gitaristi Michael Amott ve Hohan Liva tarafindan kuruldu. 2000 yilinda karizmatik vokalist Angela Gossow`un katilimiyla birlikte bugune
kadar 7 studyo albumu yayinlayan grup, tum dunyada sayisiz kapali gise konserler verdi ve bircok prestijli festivalde sahne aldi. Ozellikle vokalist Angela Gossow`un benzersiz vokali ve muthis performansi ARCH ENEMY`yi turun diger gruplarindan farkli bir yerde konumlandiriyor.

Türkiye`de uzun suredir genis bir hayran kitlesi tarafindan sabirsizlikla beklenen ARCH ENEMYnin UNIROCK FESTIVAL kapsaminda verecegi bu essiz konseri kacirmayin.

ARCH ENEMY:
· Angela Gossow − vokal
· Michael Amott − gitar
· Christopher Amott − gitar
· Sharlee D'Angelo − bas
· Daniel Erlandsson − davul

ARCH ENEMY DISKOGRAFI:

· 1996: Black Earth
· 1998: Stigmata
· 1999: Burning Bridges
· 2001: Wages of Sin
· 2003: Anthems of Rebellion
· 2005: Doomsday Machine
· 2007: Rise of the Tyrant

http://www.archenemy.net
http://www.myspace.com/archenemy

UNIROCK OPEN AIR 2009


İstanbul geçtigimiz yıl yeni bir festival ile tanıştı; UNIROCK OPEN AIR.

20-22 Haziran tarihleri arasında Parkorman`da düzenlenen ve aralarında TESTAMENT, OPETH, DARK TRANQUILLITY ve ORPHANED LAND gibi uluslararası metal müzik arenasının dev isimleriyle birlikte ülkemizden başta PENTAGRAM ve MALT olmak üzere toplamda 20 civarında grubun performans sergilediği UNIROCK OPEN AIR FESTIVAL, 10,000 kişiye yaklaşan katılımla kendi alanında bir rekora imza attı. UNIROCK FESTIVAL, yalnızca sahne alan grupların performanslarıyla değil aynı zamanda kurulan ses&ışık ve sahne sistemi, güvenlik, konaklama ve genel saha produksiyonuyle hard rock/heavy metal müziği temel alan organizasyonlar arasında yeni bir çığır actı.

Bir çok katılımcının `bugüne kadar düzenlenen en iyi metal müzik festivali` olarak nitelendirdiği UNIROCK FESTIVAL, 2009 yılında, 17-19 Temmuz tarihlerinde bu yıl yine dünyaca ünlü isimleri ağırlayacak. Su ana kadar UNIROCK FESTIVAL`DA sahne alması kesinleşen gruplar şu şekilde:

ARCH ENEMY
AMON AMARTH
KREATOR
PARADISE LOST
ROTTING CHRIST
FIREWIND
ve daha fazlası...

UNIROCK FESTIVAL, bu yıl İstanbul`un orta yerinde, Taksim, Beşiktaş ve Şişli`ye yürüyerek 10 dakika uzaklıkta bulunan KÜÇÜKÇİFTLİK PARK'ta gercekleşecek. Yaz sezonunda bircok farklı etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanan KUCUKCIFTLIK PARK, içinde yiyecek-içecek alanlarını ve katılımcıların festival boyunca iyi vakit gecirmelerini sağlayacak bircok aktiviteyi barındıran yaklaşık 10.000 kişi kapasiteli bir `ACIKHAVA MEKAN` halini alıyor.

Gelişmeler, mekan bilgisi, yiyecek-icecek fiyatlari ve sahne alacak diğer gruplar icin festivalin web sitesini ve myspace sayfasını takip edebilirsiniz. Indirimli biletler satista..

http://www.unirockfest.com
http://www.facebook.com/group.php?gid=49103892852
http://www.myspace.com/unirockopenairfestival