8 Ocak 2009 Perşembe

The Tale of Despereaux

23 Ocak 2009'da ülkemizde gösterime girecek Despero (The Tale of Despereaux) fragmanıyla şimdiden benim çok ilgimi çekti açıkçası. Şimdiden sinema salonlarındaki gelecek programlar arasındaki afişler arasında yerini alan filmin dünya prömiyeri 19 Aralık 2008’de yapıldı. Fragmanı sizlerle paylaşıyorum. Animasyon sevenlerin kaçırmaması gerekiyor. İyi seyirler efendim…Filmin kısa özeti...
Küçücük bedeni ve kocaman kulaklarıyla gözleri açık doğan Despereaux, diğer farelerin aksine bıçaktan ve kediden korkmayacak kadar cesur ve hayalleri büyük olan bir faredir.

Kendini bir centilmen olarak tanıtan ve macera dolu hikayeleri okumayı öğrenen Despereaux, kendi dünyasının dışını da keşfetmek ister ve bir insan olan Prenses Pea ile arkadaş olur.

Sonunda diğerleri onun yaptıklarından dolayı başlarına bela olacağından korkar ve Despereaux kendi dünyasından sürgün edilir. O da onu beladan kurtaran ve onun gibi dışlanmış kedi Roscuro ile arkadaş olur. Despereaux'un daha okuduğu hikayelerdeki gibi yaşayacak bir hayatı vardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder